NEO KOMMA
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Νεο κομμα απο νεους ανθρωπους για να αλλαξουμε επιτελους τα πραγματα μονοι μας

Ψηφοφορία

Ειστε υπερ της αρσης της Βουλευτικης ασυλιας;

Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας Vote_lcap91%Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας Vote_rcap 91% [ 43 ]
Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας Vote_lcap9%Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας Vote_rcap 9% [ 4 ]
Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας Vote_lcap0%Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας Vote_rcap 0% [ 0 ]
Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας Vote_lcap0%Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας Vote_rcap 0% [ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 47

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Πρόσφατα Θέματα
» Δημόσια Συζήτηση - αποφάσεις - ενέργειες και Δράσεις
Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας EmptyΔευ Ιαν 20, 2014 8:53 pm από ETERNITY

» Συστηθείτε
Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας EmptyΠεμ Ιαν 16, 2014 4:12 pm από vomvistisstistegi

» Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΚΟΜΜΑΤΑ
Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας EmptyΠεμ Ιαν 16, 2014 1:23 pm από δημήτρης π

» Ειστε υπερ της αρσης της Βουλευτικης ασυλιας;
Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας EmptyΠεμ Απρ 19, 2012 7:27 am από O_Agramatos

» Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας
Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας EmptyΤρι Φεβ 28, 2012 10:43 pm από pantel

» Ώρα Να Προχωρήσουμε
Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας EmptyΚυρ Ιουλ 10, 2011 11:18 am από giorgos88

» Ο Dr Δημητρης Αντωνιου προτεινει νεο κομμα
Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας EmptyΔευ Ιουν 27, 2011 1:10 pm από πολίτης Φιλιατρών

» Πρόταση - ικανότητες μελών
Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας EmptyΠαρ Αυγ 13, 2010 6:56 pm από lolo

» Τοποθέτηση σχετικά με την παρούσα προσπάθεια
Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας EmptyΤετ Ιουν 23, 2010 1:22 am από monstermind

» 23 Φεβρουαρίου 1943
Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας EmptyΔευ Ιουν 14, 2010 2:49 pm από Rath

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 131, στις Κυρ Μαρ 16, 2014 9:52 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας

+7
Psofus
dimipar
lyris
lolo
dion
Rath
ministro
11 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

ministro

ministro

Ειμαι 34 χρονων εχω τελειωσει ΤΕΙ ιατρικων εργαστηριων και ασχολουμε σε αυτο εδω το φορουμ με θεματα υγειας και οικονομικα θεματα.

Rath

Rath

Παλι, ειμαι 19 χρονών, φοιτητἠς computer science. Μπορώ να βοηθήσω σε τεχνικά θέματα σε αυτο το φορουμ και να συμβάλλω σε οργανωτικά θέματα (πχ. προετοιμασία-διανομή ενημερωτικών φυλλαδίων (ποπο σαν κνίτης ακούγομαι!)). Ιδεολογικά κλίνω προς τον σοσιαλισμό, και σιχαίνομαι τη μία πολιτική άκρη οσο σιχαίνομαι και την άλλη. Ενδιαφέρομαι να ασχοληθώ με τον τομέα της Παιδείας, ως πρόσφατος απόφοιτος Λυκείου, χωρίς να αποκλείω και τους υπόλοιπους τομείς.
Ευχαριστώ.

http://rathymus.net78.net

dion

dion

Είμαι 22 ετών, φοιτητής στο τμήμα των πολιτικών μηχανικών. Αν και δεν κατάγομαι από την Αθήνα (Χανιά) και ούτε σπουδάζω σε αυτήν (Πάτρα), θα ήθελα πραγματικά με οποιοδήποτε τρόπο γίνεται να βοηθήσω σε αυτήν την προσπάθεια μήπως καταφέρουμε και βγάλουμε κάτι καλό από μόνοι μας.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την dion στις Δευ Ιουν 07, 2010 12:50 pm, 1 φορά

lolo

lolo

Γειά σας! Είμαι και εγώ 19 χρονών, και σπουδάζω Comics - Cartoon - Σκίτσο (Μετά το καλοκαίρι Δευτεροετής.) Μπορεί να μην έχω πολύ εμπειρία στην πολιτική αλλά έχω το πνέυμα να ασχολειθώ και την θέληση να αλλάξω την χώρα μου προς το πιο ιδανικό που μπορώ να κατορθώσω. Θα μπορούσα να ασχοληθώ με την Εξωτερική πολιτική, την Ανάπτυξη, ή την Εθνική άμυνα, είναι πολλά αλλά είναι αυτά τα οποία με καίνε πάρα πολύ.

Έυχαριστώ~

lyris



Γραψτε ολοι εδω δυο λογια για τον εαυτο σας Icon_biggrin



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kolyris στις Παρ Ιουν 11, 2010 5:04 pm, 1 φορά

dimipar



Δημήτρης 25 ετών,υπηρετώ στα σώματα ασφαλείας και αν και δεν εχω τεχνοκρατικές γνώσεις φροντίζω να μελετάω όσο μπορώ φιλοσοφία,ιστορία και θέματα εξωτερικής πολιτικής κυρίως

Psofus



Καλησπέρα σας.

Ονομάζομαι Γιάννης. Είμαι 25 χρονών. Έχω σπουδάσει Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων, άνεργος φυσικά.

Αντιπροσωπεύω μία παρέα παιδιών οπου έχουμε προσπαθήσει πολλές φορές να έρθουμε σε επαφή με πολιτικά πρόσωπα χωρίς φυσικα να καταφέρουμε κάτι. Περιμένουμε ακρόαση απο τον κ. Παπανδρέου απο τον Ιούνιο παρόλο που μας είχαν καθυσηχάσει πολλές φορές οτι τον Σεπτέμβρη θα γίνει η συνάντηση.

Είμαστε Πολιτικά προβληματισμένοι. Θέλουμε να βοηθήσουμε και να συμβάλουμε στην σωτηρία της Ελλαδίτσας μας.

Καλή δύναμη σε όλους μας..

Oramatistis



Καλησπέρα!

Συγχαρητήρια σε αυτόν/αυτούς που είχαν την πρωτοβουλία και δημιούργησαν αυτό το site.

Ονομάζομαι Παναγιώτης, είμαι οικονομολόγος 30 ετών και κατοικώ στο Παρίσι. Γράφω πολύ συχνά διάφορα σχόλια σε διάφορα sites όπως στο www.capital.gr, στην καθημερινή και τον Εconomist, που αφορούν κυρίως την οικονομία και την πολιτική.

Είχα σκεφτεί να δημιουργήσω μια παρόμοια σελίδα με αυτήν εδώ και χαίρομαι ιδιαίτερα που κάποιος άλλος είχε την ιδέα αυτή και η σελίδα ήδη υπάρχει. Δεν βλέπω όμως και πολύ κίνηση... Γιατί έτσι?

Δεν ανήκω σε κάποιον πολιτικό χώρο αλλά είμαι βαθιά πολιτικοποιημένος. Πιστεύω ότι ο νέος πολιτικός σχηματισμός που θα δημιουργηθεί θα πρέπει να απέχει από ιστορικές προκαταλήψεις, ιδεοληψίες, χρώματα (πράσινοι, γαλάζιοι, κόκκινοι), χώρους (αριστερός, δεξιός, κεντρώος) και άλλους αφορισμούς.

Αυτό που επιτάσσουν τα πολλαπλά και πολυδιάστατα προβλήματα/ζητήματα/διλήμματα, που αντιμετωπίζει η σημερινή Ελλάδα, είναι να βρεθούν στο προσκήνιο, νέοι άνθρωποι, επιστήμονες, τεχνοκράτες, άνθρωποι που γνωρίζουν την αγορά, με όρεξη για ανιδιοτελή δουλειά, με ιδέες, τεχνογνωσία, με κοινή λογική, που να συμβάλλουν στην χάραξη του αναπτυξιακού πλαισίου, στη δημιουργία των συναινετικών μηχανισμών, και των βέλτιστων μιγμώτων οικονομικών πολιτικών και πολιτικής διπλωματίας, προκειμένου να τεθούν στέρες βάσεις, για την ανοικοδόμηση μιας χώρας που θα αποτελέσει παγκόσμιο πρότυπο, με όραμα, τόσο για την ίδια και τις μελλοντικές γενεές της, όσο και για την Ευρωπαϊκή Ένωση, και τη θέση της μέσα στο εξαιρετικά παγκοσμιοποιημένο οικονομικό και πολιτικό περιβάλλον και τις χαοτικές μεταβλητές του.

Psofus



Γιατί όλα τα καλά πράγματα εγκαταλείπονται στην Ελλάδα, γι'αυτό..

pfilos



Καλησπέρα.

Ονομάζομαι Παναγιώτης,
Είμαι 33 ετών,ελεύθερος επαγγελματίας και είμαι και εγώ βαθιά πολιτικοποιημένος χωρίς να γέρνω προς τα δεξιά ή αριστερά.
Παρατηρώ μεγάλη καθυστέρηση στην υλοποίηση του σκοπού του κινήματος αυτού
(εάν θέλετε να το πούμε έτσι) και δεν καταλαβαίνω το λόγο.
Το να συστηνόμαστε για κανα δυό χρόνια ακόμη και να χαιρόμαστε με την ελπίδα ότι κάποιοι συμφωνούμε μεταξύ μας,πιστεύω πως δεν είναι αρκετό.
Ήρθε η ώρα να κάνουμε κάτι.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη,πρέπει να δημιουργήσουμε ένα νέο θέμα στο οποίο θα αναφέρουμε τρόπους επισημοποίησης αυτής της ιδέας-κινήματος καθώς επίσης να αρχίσουμε να καταγράφουμε στοιχεία αυτών που θέλων να είναι μέρος της λύσης ούτως ώστε να προχωρήσουμε στο επόμενο βήμα...
Αρκετά με τα προκαταρκτικά.
Πιστεύω πως αρκετοί θα συμφωνήσουν μαζί μου.

Psofus



Περιμένω οδηγείες.

pfilos



Φίλε Γιαννη,

Από ότι φαίνεται δεν υπάρχει και πολυ ενδιαφέρον από τους υπόλοιπους
εδώ μέσα.(κρίνοντας το κάθε πότε δημοσιεύεται κάτι...)
Εφόσον,όπως είπες σε προηγούμενη δημοσίευσή σου,έχεις κάποιους φίλους-γνωστούς που και εκείνοι θέλουν να κάνουν κάτι για αυτον τον τόπο,
θα πρότεινα να τους προσκαλέσεις να κάνουν εγγραφή εδώ σε αυτό το forum
ούτως ώστε να μιλήσουμε και να δούμε πως μπορεί να συμβάλει ο κάθε ένας
χωρίς να αφήσουμε να περάσουν μέρες και μήνες πάλι.
Έχουμε αργήσει.
Το επόμενο βήμα θα είναι η ίδρυση αυτού του νέου κόμματος (επιτέλους),
ο ορισμός αυτών που θα στελεχώσουν το κόμμα αυτό (γραμματέας,ταμίας κ.α)
με σκοπό να συνδράμουμε όλοι μαζί είτε οικονομικά είτε με λίγο από τον χρόνο μας για να φτάσουμε στον στόχο μας που προς το παρόν είναι η ίδρυση ενός κόμματος μακριά απο παλιές ιδεολογίες και που να απαρτίζεται από όλα τα κοινωνικά στρώματα και ΟΧΙ από συγκεκριμένα τζάκια...
Ας μην αργούμε άλλο!
Περιμένω σύντομα νέα από έσενα φίλε Γιάννη και ελπίζω όχι μόνο.

Φιλικά,
Παναγιώτης.

Psofus



Επειδή το συγκεκριμένο forum το θεωρώ νεκρό επειδή, όπως ήδη παρατήρησες, έχει 1 post τον χρόνο θεωρώ οτι πρέπει να ξεκινήσουμε διαφορετικά. Ένα νέο site ή blog ίσως;

pfilos



Καλησπέρα και πάλι φίλε Γιάννη,

Θεωρώ πως θα πρέπει να κάνουμε μία συνάντηση με όσους έχουν απομείνει εδώ μέσα και να συζητήσουμε το πως θα αρχίσουμε ένα νέο site ή blog καθώς με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο με την ιδέα σου.
Το email μου είναι .
Άν θέλεις στείλε μου το τηλέφωνό σου να σε καλέσω ώστε να συννενοηθούμε
στο πως θα προσελκύσουμε άτομα από εδώ μέσα και όχι μόνο.
Ας ξεκινήσουμε να υλοποιούμε μία τόσο καλή ιδέα που δυστυχώς έχει παραμείνει ιδέα...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την pfilos στις Τρι Μαρ 22, 2011 11:58 pm, 2 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : mail)

Psofus



I'll be in touch.

Περίμενε mail αύριο-μεθαύριο που θα έχω λιγάκι καθαρό μυαλό γιατί ψιλοτρέχω αυτές τις μέρες.

Υ.Γ. κάνε edit το post σου και βγάλε το mail σου απο ενα Public forum, θα πνιγείς στα spam. Εγώ το αποθήκευσα. Wink

pfilos



Αν και μόνο δημόσιο δεν είναι έτσι όπως έχει καταντήσει,
έχεις δίκιο.
Θα περιμένω mail σου.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την pfilos στις Τετ Μαρ 23, 2011 12:00 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : del)

LYKOURGOS



ΕΙΜΑΙ ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ ΕΝ ΕΧΩ ΓΥΡΙΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΣΑΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Σ'ΟΛΗ ΤΗ ΓΗ
ΠΟΙΟ ΩΡΑΙΑ ΠΑΤΡΙΔΑ.

pantel



Pedia kalispera.
Eimai o pantelis apo th sparti. Eimai 27 eton k exw teliosi texnologos geoponos tou tei larisis.(grafo me aytin thn morfi giath exw disle3ia). Auto to diastima askoloume me ta xwrafia tou patera mou(eytixw k ayta)
Mpika entelos tixea edw giath mou eir8e k emena h eidea gia thn dimiourgia enos komato pou den 8a apotelite apo fatries k an8ropous pou tous exoume ma8i pia kala k apo thn kali k apo thn anapodi.
Pisteuw oti meriki apli an8ropei me ka8aro mialo, nees eides k orama mporoun na ta kataferoun kalitera apo aytous pou mas kibernane aythn thn stigmh

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης